Hoeveel calorieën zitten er in taro? Voedingswaarden & macro's
100 g rauwe tarowortel bevat 112 calorieën
Eiwitten 1.5g · Koolhydraten 26.5g · Vet 0.2g
Taro (Colocasia esculenta) is een van de oudste gecultiveerde wortelgroenten, een basisvoedingsmiddel in de Stille Oceaan-regio, Zuidoost-Azië, West-Afrika en het Caribisch gebied al duizenden jaren. Met 112 kcal per 100 g levert taro 26,5 g koolhydraten — een groot deel als resistent zetmeel dat gunstige darmbacterien voedt. Met 4,1 g vezels, 591 mg kalium en 33 mg magnesium is taro een voedingsrijk zetmeelrijk wortelgewas. Het is van nature glutenvrij, hypoallergeen en gemakkelijk verteerbaar na het koken. Rauwe taro bevat calciumoxalaatkristallen — altijd grondig koken voor consumptie.
469 kJ · per 100g · Water: 70.64 g
Calorieënberekening: Taro
100 g taro bevat 112 kcal
Calorieën per portiegrootte
| Portie | Calorieën | Eiwitten | Koolhydraten | Vet |
|---|---|---|---|---|
| 1 middelgrote taro (150 g) | 168 kcal | 2.3g | 39.8g | 0.3g |
| 1 kopje gesneden (100 g) | 112 kcal | 1.5g | 26.5g | 0.2g |
| 100 g | 112 kcal | 1.5g | 26.5g | 0.2g |
Taro — Voedingswaarden
| Taro | per 100g |
|---|---|
| Calorieën | 112 kcal |
| Eiwitten | 1.5 g |
| Vet | 0.2 g |
| Koolhydraten | 26.5 g |
| Vezels | 4.1 g |
| Suiker | 0.4 g |
| Natrium | 11 mg |
| Kalium | 591 mg |
| Magnesium | 33 mg |
| Fosfor | 84 mg |
| Vitamine C | 4.5 mg |
| Vitamine B6 | 0.283 mg |
| Folaat | 22 mcg |
| Water | 70.64 g |
Bron: USDA FoodData Central (FDC ID: 169308) · Gegevens geverifieerd: april 2026
Varianten
Rauw
112 kcal per 100 g. USDA FDC 169308. Moet gekookt worden voor consumptie.
Gekookt / gestoomd
~142 kcal per 100 g gekookt (USDA FDC 169309). Meest gebruikelijke bereiding.
Tarochips (gefrituurd)
~500+ kcal per 100 g. Hoog vetgehalte door frituurolie.
Poi (Hawaiiaanse pasta)
~86 kcal per 100 g. Gekookt en gestampt, verdund met water.
Dieetperspectieven
Voor afvallen
Taro kan in een afvalplan passen bij juiste portionering. Met 112 kcal per 100 g is het matig calorierijk, maar biedt voordelen: resistent zetmeel betekent dat niet alle koolhydraten worden verteerd (een deel voedt darmbacterien). Vezels (4,1 g) bevorderen verzadiging. Best bereid gekookt of gestoomd (niet gefrituurd) als aardappelvervanger. Vermijd tarochips — frituren verdrievoudigt de calorieën.
Voor sportprestaties
Taro is een uitstekende koolhydraatbron voor atleten die langdurige energie nodig hebben. Resistent zetmeel zorgt voor een langzamere, gelijkmatigere glucoseafgifte dan aardappelen of rijst. Met 26,5 g koolhydraten per 100 g levert een portie van 200 g 53 g koolhydraten voor glycogeenaanvulling. Het hoge kalium (591 mg) ondersteunt de elektrolytenbalans en spierfunctie.
Voor keto
Taro is NIET ketovriendelijk. Met 22,4 g netto koolhydraten per 100 g zou zelfs een kleine portie het grootste deel van een typisch 20-25 g dagelijks ketobudget verbruiken. Als je op keto bent en zetmeelrijk eten mist, zijn betere alternatieven bloemkoolpuree (3 g netto per 100 g), raap (4,6 g) of knolselderij (5,9 g).
Veelgestelde vragen
Hoeveel calorieën zitten er in taro?
Rauwe tarowortel bevat 112 calorieën per 100 g. Een middelgrote taro (~150 g) heeft ongeveer 168 kcal. Vergeleken met aardappelen (77 kcal) en zoete aardappelen (86 kcal) is taro iets calorierijker vanwege de hogere koolhydraatdichtheid (26,5 g vs 17-20 g).
Wat zijn de macro's in taro?
Per 100 g rauwe taro: 26,5 g koolhydraten, 1,5 g eiwit, 0,2 g vet, 4,1 g vezels (22,4 g netto koolhydraten). Het is voornamelijk een koolhydraatbron met zeer weinig vet. De koolhydraten bevatten aanzienlijk resistent zetmeel dat als prebioticum werkt.
Wat zijn de gezondheidsvoordelen van taro?
Taro biedt meerdere voordelen. Resistent zetmeel voedt gunstige darmbacterien. Met 591 mg kalium per 100 g (13 % ADH) ondersteunt het een gezonde bloeddruk. Vezels (4,1 g) bevorderen verzadiging en bloedsuikerregulatie. Taro bevat ook vitamine E (2,38 mg), vitamine B6 (0,283 mg) en mangaan (0,383 mg). Het is hypoallergeen en wordt vaak aanbevolen als eerste vaste voedsel voor baby's.
Hoe verhoudt taro zich tot aardappelen en zoete aardappelen?
Taro heeft meer calorieën (112 vs 77/86 kcal) en koolhydraten (26,5 vs 17,5/20,1 g) dan gewone of zoete aardappelen. Taro heeft echter meer vezels (4,1 vs 2,1/3,0 g) en aanzienlijk meer kalium (591 vs 425/337 mg). Zoete aardappelen winnen op vitamine A. Het unieke voordeel van taro is het gehalte aan resistent zetmeel en het hypoallergene profiel.
Hoe bereid je taro?
Taro moet altijd gekookt worden — rauwe taro bevat calciumoxalaatkristallen die mond en keel irriteren. Veelgebruikte bereidingen: gekookt en gepureerd (zoals aardappelen), gestoomd, geroosterd, gefrituurd tot chips of verwerkt tot poi (Hawaiiaans basisvoedsel). In de Aziatische keuken wordt taro gebruikt in bubble tea, desserts en hartige gerechten met kokoscurry. Gebruik handschoenen bij het schillen. Kook 20-30 minuten tot zacht.
Is taro geschikt voor mensen met voedselallergieën?
Ja — taro is een van de meest hypoallergene voedingsmiddelen. Het is van nature glutenvrij, graanvrij, notenvrij en zuivelvrij. Taroallergie is uiterst zeldzaam. Dit maakt het een uitstekende koolhydraatbron bij eliminatiedieten en voor mensen met meerdere voedselovergevoeligheden.
Vergelijking met vergelijkbare voedingsmiddelen
| Portie | kcal | Eiwitten | Koolhydraten | Vet |
|---|---|---|---|---|
| Taro | 112 | 1.5g | 26.5g | 0.2g |
| Zoete aardappel | 86 | 1.57g | 20.12g | 0.05g |
| Aardappel | 77 | 2.05g | 17.49g | 0.09g |
| Bakbanaan | 122 | 1.3g | 31.89g | 0.35g |
per 100g
Tarowortel bevat 112 kcal per 100 g met 26,5 g koolhydraten, 4,1 g vezels en 591 mg kalium (13 % ADH). Rijk aan resistent zetmeel voor de darmgezondheid. Hypoallergeen, glutenvrij zetmeelrijk wortelgewas.