Zpět na kalorické tabulky

Kolik kalorií má kuřecí horní stehno? Výživové hodnoty a makra

Jedno syrové kuřecí horní stehno s kůží (109 g) má 241 kalorií

Bílkoviny 18 g · Sacharidy 0,3 g · Tuky 18,1 g

Kuřecí horní stehno je chutný a cenově dostupný kousek drůbeže, který je šťavnatější než prsa díky vyššímu obsahu tuku. Ať už si připravuješ jídla dopředu, sleduješ makra nebo vybíráš mezi kousky kuřete, přesné výživové hodnoty jsou důležité. Zde je vše, co potřebuješ vědět o kaloriích a makru v kuřecím horním stehnu, na základě dat USDA. Syrové kuřecí horní stehno s kůží obsahuje přibližně 66 % vody.

221 kcal

925 kJ · na 100 g · Voda: 66,47 g

Ilustrace: Kuřecí horní stehno
16,52 g Bílkoviny
0,25 g Sacharidy
16,61 g Tuky
Bílkoviny
16,52 g
Sacharidy
0,25 g
Tuky
16,61 g

Kalkulačka kalorií: Kuřecí horní stehno

109 g

109 g kuřecího horního stehna obsahuje 241 kcal

Bílkoviny 18 g Sacharidy 0,3 g Tuky 18,1 g

Kalorie podle velikosti porce

Porce Kalorie Bílkoviny Sacharidy Tuky
1 horní stehno s kůží (109 g) 241 kcal 18 g 0,3 g 18,1 g
1 horní stehno bez kůže (82 g) 181 kcal 13,5 g 0,2 g 13,6 g
100 gramů 221 kcal 16,5 g 0,3 g 16,6 g

Vyfoť jídlo — AI spočítá kalorie za tebe.

Kuřecí horní stehno — Výživové hodnoty

Kuřecí horní stehno na 100 g
Kalorie 221 kcal
Bílkoviny 16,52 g
Tuky 16,61 g
Sacharidy 0,25 g
Nasycené tuky 4,524 g
Mononenasycené tuky 6,94 g
Polynenasycené tuky 3,47 g
Cholesterol 98 mg
Vláknina 0 g
Cukr 0 g
Sodík 81 mg
Draslík 204 mg
Vápník 7 mg
Hořčík 18 mg
Fosfor 157 mg
Železo 0,68 mg
Zinek 1,29 mg
Mangan 0,013 mg
Selen 18,9 mcg
Vitamín A 23 mcg
Vitamín C 0 mg
Thiamin (B1) 0,073 mg
Riboflavin (B2) 0,145 mg
Niacin (B3) 4,62 mg
Vitamín B6 0,347 mg
Folát 3 mcg
Vitamín B12 0,62 mcg
Vitamín D 0,1 mcg
Vitamín E 0,21 mg
Vitamín K 2,1 mcg
Voda 66,47 g

Zdroj: USDA FoodData Central (FDC ID: 172385) · Data ověřena: září 2026

Kolik kalorií má kuřecí horní stehno? 221 kcal (925 kJ) na 100 g: Bílkoviny 16,52 g, Sacharidy 0,25 g, Tuky 16,61 g (USDA FoodData Central)
Kuřecí horní stehno — 221 kcal / 100 g

Varianty

Kuřecí horní stehno bez kůže

119 kcal na 100 g — téměř polovina kalorií oproti hornímu stehnu s kůží (221 kcal). Tuk klesne z 16,6 g na 3,9 g. Bílkoviny stoupnou na 19,7 g na 100 g. Mnohem hubenější možnost, která je stále chutnější než prsa.

Dietní perspektivy

Pro hubnutí

S 221 kcal na 100 g je kuřecí horní stehno kaloricky bohatší než prsa (151 kcal) kvůli 16,6 g tuku. Dodává 16,5 g bílkovin na 100 g. Horní stehno bez kůže výrazně snižuje kalorie. Prsa jsou chudší volba, ale horní stehno nabízí více chuti, což může zlepšit dodržování diety.

Pro sportovní výkon

Kuřecí horní stehno dodává 16,5 g bílkovin na 100 g — méně než prsa (30,5 g), ale s více tuku (16,6 g). Obsahuje 204 mg draslíku na 100 g. Vyšší tuk zpomaluje trávení. Lepší na běžná bílkovinová jídla během dne.

Pro keto

Ideální pro ketogenní dietu s pouhými 0,2 g čistých sacharidů na 100 g. Vyšší obsah tuku (16,6 g) ve srovnání s kuřecími prsy (3,2 g) dělá horní stehno přirozeně lepší volbou pro keto poměr makroživin. Jedno horní stehno s kůží (~109 g) dodá ~18 g tuku a ~18 g bílkovin.

Často kladené otázky

Kolik kalorií má kuřecí horní stehno?

Jedno syrové kuřecí horní stehno s kůží (109 g) obsahuje přibližně 241 kalorií. Syrové kuřecí horní stehno s kůží obsahuje 221 kalorií na 100 g. Bez kůže klesne na přibližně 119 kcal na 100 g. Kůže výrazně přidává tuk a kalorie.

Kolik bílkovin má kuřecí horní stehno?

Syrové kuřecí horní stehno s kůží obsahuje 16,52 g bílkovin na 100 g. Jedno horní stehno (109 g) poskytuje asi 18 g bílkovin. Bez kůže bílkoviny stoupnou na asi 19,7 g na 100 g, protože odstraňuješ tuk, ne bílkoviny. Kompletní bílkoviny se všemi esenciálními aminokyselinami.

Kuřecí horní stehno vs kuřecí prsa — jaký je rozdíl?

Kuřecí prsa (151 kcal upravená, 3,17 g tuku) jsou mnohem libovější než horní stehno s kůží (221 kcal syrové, 16,6 g tuku). Prsa mají téměř dvojnásobek bílkovin na kalorii. Horní stehno je však šťavnatější, chutnější, hůře se přesuší a je levnější. Na hubnutí jsou lepší prsa. Na chuť a rozpočet vítězí horní stehno.

Jíst kuřecí horní stehno s kůží nebo bez?

S kůží: 221 kcal na 100 g, 16,6 g tuku. Bez kůže: ~119 kcal na 100 g, ~3,9 g tuku. Odstranění kůže téměř sníží kalorie na polovinu a sníží tuk o 75 %. Pokud sleduješ kalorie, odstraň kůži. Pokud chceš křupavé, chutné kuře a máš prostor v kalorickém rozpočtu, nech ji.

Je kuřecí horní stehno vhodné na hubnutí?

Kuřecí horní stehno může fungovat na hubnutí, pokud odstraníš kůži (119 kcal na 100 g). S kůží (221 kcal) je výrazně kaloričtější. Obsah bílkovin (16-20 g na 100 g) stále pomáhá s pocitem sytosti. Grilování nebo pečení bez přidaného oleje udrží kalorie v rozumné míře.

Mění vaření kalorie kuřecího horního stehna?

Vaření sníží hmotnost asi o 25 % ztrátou vody, čímž se živiny koncentrují. Syrové horní stehno 109 g se změní na přibližně 82 g po úpravě. Celkové kalorie zůstávají podobné. Smažení přidává kalorie z oleje. Grilování a pečení jsou nejšetrnější způsoby přípravy. Pro přesnost počítej podle syrové hmotnosti.

Srovnání s podobnými potravinami

Porce kcal Bílkoviny Sacharidy Tuky
Kuřecí horní stehno 221 16,52 g 0,25 g 16,61 g
Kuřecí prsa 151 30,54 g 0 g 3,17 g
Vejce 143 12,6 g 0,72 g 9,51 g
Losos (divoký atlantický) 142 19,84 g 0 g 6,34 g
Steak (hovězí) 214 19,92 g 0 g 14,28 g

na 100 g

Syrové kuřecí horní stehno s kůží obsahuje 221 kcal na 100 g — výrazně více než kuřecí prsa (151 kcal upravená) kvůli vyššímu tuku (16,6 g vs 3,2 g). Bez kůže klesá na ~119 kcal a je srovnatelné s prsy.

Sleduj kalorie s AI

Vyfoť jídlo na kuchyňské váze. AI přečte hmotnost, rozpozná jídlo a vypočítá přesné kalorie a makra za pár sekund.